O straně stručně

Stranu TOP 09 lze rovněž považovat za novou krev v české politice, i když složení strany a vedení svědčí o opaku. TOP 09 je liberálně konzervativní strana s pravicovým smýšlením, která vznikla před posledními volbami do Parlamentu v roce 2010. Stranu zakládala řada členů jiných politických stran, např. KDU-ČSL, ODS a další zájemci.

Strana oficiálně vznikla v roce 2009 a její název je zkratkou hesel Tradice, Odpovědnost, Prosperita následované dvojčíslím roku vzniku. Prvním a zatím jediným předsedou strany je Karel Schwarzenberg.

Za zmínku stojí, že volební kampaň pro parlamentní volby 2010 TOP 09 vedla primárně přes sociální sítě Facebook a Twitter a právě mezi hlavními uživateli, tj. mladými lidmi, získala obrovskou podporu.

Své principy strana staví na transparentnosti financování a na hodnotovém desateru vyzdvihujícím morální hodnoty, čest a odpovědnost (celé k přečtení na http://www.top09.cz/proc-nas-volit/hodnotove-desatero/).

V programu, se kterým jde „topka“ do letošních eurovoleb, lze najít témata jako „společný bezpečný trh a ochrana vkladů, přehledná a jednoduchá evropská legislativa, ochrana životního prostředí a ochrana lidských práv. Přečtěte si kompletní do Evropského parlamentu za TOP 09.

V Evropě je TOP 09 členem Evropské strany lidové, stejně jako KDU-ČSL.

webové stránky

Strana získala číslo 7. pro volby do Evropského parlamentu