O projektu

Co je Vím, proč volím?

Vím, proč volím (zkráceně VPV), představuje heslo stejnojmenné kampaně, která se rozběhla na podzim roku 2013. Ta si klade za cíl seznámit zejména mladé voliče v České republice s procesem voleb. Prostřednictvím webu vimprocvolim.cz přináší objektivní informace o celém volebním procesu, od daných pravidel a termínů až ke smyslu voleb pro jedince i společnost. Mimo to jsou na web i pravidelně umísťovány informace o jednotlivých kandidujících stranách či kandidátech, zpracované nezávislými politology. Třešničku na pomyslném dortu tvoří videa s osobnostmi, neboli ambasadory kampaně, které hovoří o své motivaci se do voleb zapojit. To vše slouží mladým lidem právě pro to, aby se v předvolebním chaosu zorientovali, ujasnili si, proč je dobré volit či nevolit, a rozhodli se pro kandidáta, který nejlépe odpovídá jejich názorům.

Součástí této kampaně jsou i brožury o volbách, plakáty a letáky, placky a další materiály, kde je možné najít více informací nebo naši kampaň podpořit. Získat je můžete buď na některé z našich akcí (viz níže VPV on tour), nebo nás kontaktujte a my vám je zprostředkujeme.
 

Vím, proč volím, a volby do Evropského parlamentu

V roce 2013 jsme se s kampaní VPV zaměřili na volby do Parlamentu Poslanecké sněmovny České repububliky. Letos na jaře nás čekají volby do Evropského parlamentu a my opět nebudeme chybět. Na webu VPV se dozvíte vše potřebné pro své rozhodnutí. A protože volby do Evropského parlamentu nejsou tak “populární” jako ty tuzemské, rozhodli jsme se ještě pro jednu novinku. V rámci naší kampaně objedeme všechny kraje ČR s festivalem Vím proč volím on tour, který přinese nejen koncerty populárních i místních kapel, ale i další informace o volbách a diskuze s politology a kandidáty, a to ve vašich městech. Více i tomto festivalu včetně rozpisu termínů a měst najdete přímo no záložce VPV on tour.
 

Kdo za Vím, proč volím, stojí?

Realizátorem kampaně Vím, proč volím není nikdo jiný, než tým projektu Kecejme do toho. Projekt Kecejme do toho se dlouhodobě snaží o povzbuzení občanské participace zejména u mladých lidí. Pomocí diskuzí a workshopů, které jsou součástí tzv. strukturovaného dialogu, hledá stanoviska mládeže k tématům, která se jí týkají. Ty pak zprostředkovává politikům, vládním či ministerským úředníkům a dalším zainteresovaným stranám. Více o Kecejme do toho naleznete na webových stránkách . Projekt Kecejme do toho zaštiťuje Česká rada dětí a mládeže.

Kampaň Vím, proč volím, vznikla jako reakce na neznalost, zmatek a časté dotazy k volbám, které pokládali mladí lidé během fungování projektu Kecejme do toho. Mladí lidé hrají ve fungování a budoucnosti tohoto státu hlavní roli, proto jim chceme poskytnout co nejvíce nestranných informací, aby pochopili sílu svého hlasu a možnost určovat další směřování republiky.

Tým projektu Kecejme do toho tvoří mladí aktivní lidé. Ačkoli každý vyznává jiné politické, náboženské či životní hodnoty a postoje, spojuje je chuť zlepšit současný stav české i evropské společnosti, snaha informovat své vrstevníky o současném dění a možnostech, jak se do něj zapojit a nebýt jen ovcí ve stádě.

Informace o všech členech týmu naleznete v záložce kontakt.