O straně stručně

Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová je celý název křesťansko-konzervativně sociální strany středového zaměření.

Strana má poměrně hluboké kořeny, které sahají až do roku 1919, kdy se pod tímto názvem sjednotilo několik menších křesťanských stran fungujících na českém a moravském území již v dobách Rakouska Uherska. Až do roku 1922 v rámci strany existovaly dvě odnože – česká a moravská. Kontinuita strany byla přerušena pouze v letech 1938-1945 (úplný zákaz) a v období 1948-1989 (existence pouze tzn. „obrozené strany“).

V současnosti je předsedou strany Pavel Bělobrádek. Principy, na nichž strana staví, vychází z křesťanské tradice humanismu. Patří mezi ně podpora rodiny, integrace do evropských struktur či podpora venkova a zemědělství. Za zmínku rovněž stojí, že se KDU-ČSL zapojila do boje s korupcí a navázala spolupráci s iniciativou Rekonstrukce státu.

Stejně jako TOP 09 je i KDU-ČSL v Evropě členem Evropské lidové strany. Ve svém programu pro volby do europarlamentu chtějí zvýšit zaměstnanost přes evropské fondy, ochránit spotřebitele a zvýšit potravinovou bezpečnost. Rádi by se zasadili například o prorodinnou politiku, bezpečnější Evropu, snížení byrokracie a též zajistili třeba lepší informační kampaně pro zdůraznění výhod EU pro občany ČR.

Volební témata za KDU-ČSL pro letošní volby do europarlamentu naleznete na jejich webových stránkách

Webové stránky strany:

Facebook strany

Twitter strany

Strana získala číslo 5. pro volby do Evropského parlamentu