O straně stručně

ČSSD má za sebou už dlouhý běh dějinami, patří k nejstarším politickým stranám u nás. Moderní tradice strany se datuje k roku 1990, kdy byla strana znovuustavena, navazujíc na kořeny Československé sociálně demokratické strany dělnické z období první republiky. V roce 1993 strana změnila svůj název do dnešní podoby a jejím lídrem se stal Miloš Zeman.

Současným předsedou strany je Bohuslav Sobotka. Strana se profiluje z hlediska politického spektra jako levicová. Sama o sobě prohlašuje: „(strana) Rozvíjí se jako společenství, jež zakládá svou politiku na humanitně-demokratickém úsilí o to, aby všichni lidé bez rozdílu mohli nalézt svou lidskou důstojnost ve svobodě.“

V Evropě je ČSSD členem Strany evropských socialistů. Ve svém evropském programu mají jako hlavní prioritu vytvoření nových pracovních míst s adekvátním platem za adekvátní práci. Chtějí aktivně podpořit malé i střední podniky a naše sociální hospodářství. Další vysokou prioritou je úplná rovnoprávnost pohlaví, zamezení násilí páchaném na ženách či také podpora svobodného rozhodování žen a sexuálních menšin, dále by rádi zefektivnili integrační politiku. V neposlední řadě chtějí bojovat proti korupci a sloužit občanům.

Celý program si můžete přečíst na ČSSD.

Strana získala číslo 14. pro volby do Evropského parlamentu