O straně stručně

Tato regionální strana vznikla v roce 2010 z občanského hnutí Pardubáci. Ve svých počátcích se zaměřila pouze na regionální politiku a hlavními představiteli strany byli František Brendl a  Vladimír Engelmajer. V letošním roce již předložili kandidátku do Evropského parlamentu a zacílili ji na mladé. S heslem Mladí do Evropy vytvořili kandidátní listinu mladých lidí do 40 let, zejména mladých sportovců bez politické příslušnosti. Jejich motivací bylo prosadit do Evropského parlamentu ty, kteří nejsou spjati s velkými politickými stranami a nejsou “starými” zkostnatělými politiky.

Lídrem kandidátky strany je Tereza Diepoldová, mladá pedagožka v oblasti práce s mládeží s mentálním postižením a také stříbrná medailistka z paralympiády v Londýně.  

Na svých stránkách nezveřejňuje strana žádný program pro volby do Evropského parlamentu. Z informací, které se dají veřejně zjistit, se reprezentanti profilují středově, někteří již aktivně působí v regionální politice. Lídr kandidátky Tereza Diepoldová se chce jako europoslankyně věnovat podpoře hendikepovaných a starších občanů a celkově finanční podpoře sociálních zařízení pro občany.

webová stránka strany:

Facebook strany

Strana získala číslo 19. pro volby do Evropského parlamentu.