O straně stručně

Hnutí ANO je jedním z nejčerstvějších přírůstků české politické scény. V čele s podnikatelem a majitelem Agrofertu Andrejem Babišem, se ostře vyhraňuje proti politikům a stávajícímu politickému angažmá ČR. Iniciativa ANO vznikla v listopadu roku 2011, kdy začal Babiš systémově bojovat proti korupci. Na svých stránkách uvádí, že zapojení do politiky přišlo na žádost jeho příznivců. Vzápětí dodává, že vstup do politiky je podle něj jedinou možností jak ji změnit.

ANO, původně tedy Asociace nespokojených občanů, by se dala na politickém spektru označit jako středo-pravice. Velký důraz iniciativa klade na boj proti korupci, transparentnost financování kampaní i zakázek.

 

Volby do Evropského parlamentu vidí iniciativa ANO jako příležitost dodat nový impuls, který povede k lepšímu. V EP chtějí kandidáti hnutí ANO podle svých slov působit s cílem využít členství v EU k prosazování českých zájmů a prestiže v Evropě i ve světě.

Hlavní cíle ANO v EU:

-       odstranění překážek bránících prosperitě EU i Česka

-       účelné a maximální čerpání peněz z fondů EU

-       Evropou inspirované vzdělání, např. zlepšení studentských výměn a zpřístupnění zahraničních programů i studentům z nižších sociálních vrstev

-       zlepšit zaměstnanost v Česku i Čechů v Evropě přes podporu rekvalifikačních programů dotovaných EU k získání nové a kvalitnější práce, a také mimo jiné zabránění diskriminace českých občanů a organizací v dalších státech EU

 

Více informací naleznete na a souhrnný program pro volby do Evropského parlamentu si můžete stáhnout přímo .

Facebook strany ANO:

Strana získala číslo 16. pro volby do Evropského parlamentu