Analýzy politických programů mezinárodně

Češi, chcete vědět, jak si naše národní strany stojí vůči jiným zemím? Chcete znát řešení otázek a názor našich národních stran na celoevropská témata? Tak si vyzkoušejte super nástroj, který ve spolupráci s agenturou Kieskompas vytvořila Liga mladých voličů (League of Young Voters)!

 

Tahle věc funguje velice jednoduše: 1, Na ligy si vyberete ze 6 témat, která Vás zajímají (vzdělání, zaměstnanost, digitální revoluce, …). 2, vyberete země EU (kolik chcete). 3, vyberete si strany, jejichž názor na danou tématiku Vás zajímá a kliknete si na BALÓN s volební urnou, který se Vám zjeví (mimochodem obrázky doprovázející aplikaci jsou opravdu pozoruhodné).

 

Hodně jednoduché a opravdu zajímavé!

 

Analýzy programů politických stran byly vytvořeny odborníky z každé členské země, kteří byli koordinováni organizací Kieskompas. Bohužel pro nás byly analýzy zpracovány pouze u těch stran, které své programy zveřejnili do konce března/počátku dubna. To znamená, že ve výsledku jsou analýzy dostupné u devíti národních stran (TOP09, Zelení, Piráti, KSČM, KDU-ČSL, ODS, Severočeši.cz, Hnutí ANO, Úsvit).

 

 

odkazy:

 

web ligy mladých voličů

přímý odkaz na aplikaci Who say what?