European Youth Event očima české ambasadorky za LYV

Článek o velké akci pro mladé ve Štrasburku, kam se vydala i Eva Novotná, ambasadorka Ligy mladých voličů za ČR. Zde máte zprávu, jaké to bylo:

 

EYE je zkratka pro akci European Youth Event, která se konala o prodlouženém víkendu 9.5 - 11. 5. v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku. Sešlo se zde kolem 8000 mladých lidí ze všech členských zemí Evropské unie. V areálu parlamentu byly připraveny zajímavé stánky, ve kterých jsme se mohli dozvědět o organizacích pro mladé lidi a interaktivně se zapojit do aktivit sdružení. Vedle informací zde byla i místa pro zábavu, jako sportovní centrum nebo YO cirkus, kde probíhala různá vystoupení na téma týkající se všednosti každého dne. V budově parlamentu probíhaly také workshopy, diskuze a aktivity jak s poslanci z Evropského parlamentu, tak s odborníky ze členských zemí. Byla to většinou témata, která v tuto chvíli hýbou světem, týkající se mladých, a proto bylo dobře, že jsme se k nim mohli vyjádřit.

 

Jako česká ambasadorka Ligy mladých voličů (League of Young Voters) jsem zavítala do informačního stánku LYV, kde jsem se seznámila s dalšími ambasadory ligy a samotnými organizátory tohoto velkého projektu. Ve volném čase, co nám zbyl, jsme si samozřejmě prošli celé město a nasávali atmosféru. Evropský parlament na nás myslel i večer. První den proběhl na náměstí v centru koncert několika kapel. Druhý den pak proběhla závěrečná párty v hale poblíž Evropského parlamentu, kde jsme se skvěle bavili a užívali si závěr takovéhle velké informační akce.

 

Ze začátku jsem se celé akce bála, jak vlastně dopadne tak obrovská akce, ale účastníci se postupně rozptýlili po všech akcích, takže nebylo ani poznat, že je tam tak obrovské množství lidí. Musím však uznat, že svět je malý a z České republiky nás tam bylo velké zastoupení, jelikož za pár dní jsem potkala na náměstí v Brně slečnu se stejnou taškou EYE, kterou dostávali všichni účastníci akce.

 

Je fajn vidět, že mladé zajímá dění v Evropě a jejich budoucnost. Pokud chcete vidět fotografie a videa z akce, koukněte na  nebo na oficiální stránky .

 

Eva Novotná