Ambasadorka Ligy mladých voličů- Seznamte se

Eva Novotná se stala ambasadorkou Ligy mladých voličů za ČR. Co to znamená? Slovo ambasador je vlastně vyslanec. Ůkolem Evy je reprezentovat mladé lidi v ČR v tom všem shonu okolo voleb do Evropského parlamentu. Krom mnoha jiných aktivit jako ambasadorka se Eva účastní akcí Vím, proč volím on tour, kde pomáhá šířit naší osvětu o volbách a všech stranách, které kandidují. Mimo to se účastnila česko-bavorského workshopu Young  European Perspectives, kde pomohla vytvořit videa, která informují o názorech veřejnosti na aktuální témata pro volby do  EP, a mnoha dalších aktivit spojených s jejím působením v NPDM.

O tom, jaká je, nám napsala stručný dopis:

 

Ahoj všichni,

jsem studentkou třetího ročníku gymnázia Johanna Gregora Mendela v Brně. Před nějakou dobou jsem dosáhla toho hraničního věku 18 let. Co člověk, to jiný názor, a tak doufám, že o sobě můžu říct, že jsem přátelská, trpělivá, podnikavá a otevřená novým nápadům. Moje nejlepší kamarádka mi sice říká, jaký jsem blázen a že bych měla zpomalit, jenže nějak nedokážu žít v klidu a do všeho jdu až moc po hlavě. Protože odpočívat můžu přeci v důchodě.

Již odmala jsem měla v sobě nějakou vnitřní touhu něco organizovat a tvořit. Možná právě proto za mnou přišla moje profesorka českého jazyka s tím, že bych mohla zastupovat naši školu v Městském parlamentu dětí a mládeže Brno. Po nějaké době jsem se stala předsedkyní MPDM Brno, dále jsem členkou Krajského parlamentu dětí a mládeže a 1. místopředsedkyní Národního parlamentu dětí a mládeže.

Ve volném čase nejraději spím a odpočívám, co jen můžu, ale vždy si najdu čas na svoje přátele a keramiku, které se věnuji jako dobrovolná vedoucí či holka, která se ráda upatlá od hlíny. O prázdninách však všechen shon vypustím a jedu na tábor jako jedna z vedoucích a poté se přesouvám do minulosti na hrady a zámky, kde provázím.

Proč jsem se vlastně chtěla stát ambasadorkou mladých voličů v České republice? Nějakou dobu jsem mezi mladými lidmi působila, momentálně jsem ve věku, kdy většina mých přátel jde poprvé k volbám a myslím si, že je mám schopnost aspoň trochu motivovat, proč tam jít. Jsem také zapojena do spousty programů, které se této problematice věnují a myslím si, že v našem věku by se měla věnovat jakási občanská povinnost, protože když nic neuděláme, nemůžeme si stěžovat a nic změnit.

 

Eva Novotná