Votewatch- koukněte se na zoubek europoslancům!

Na téhle stránce máte možnost přehledně a jednoduše zjistit, která politická skupina Evropského parlamentu má stejné názory jako vy, jak a pro co hlasovali europoslanci a kdo je Vám názorově nejblíže. A nebo si pro pobavení zahrát kvíz o tom, co vše víte o Evropském parlamentu. Vše formou aplikace, která vám položí pár otázek, a po jejich zhodnocení ukáže, jak jste se ideově profilovali a kdo v EP má podobné názory jako Vy.
 

Obodnou verzi můžete znát z české, dobře vyvedené volební kalkulačky, ale na tomto webu je i něco navíc: aplikace Co když…? V téhle akci si můžete vyzkoušet hlasovat podle vašeho úsudku o důležitých dokumentech, které se projednávali v EP. Aplikace Vám následně vyhodnotí, jak by se politika EU změnila v návaznosti na Vaše rozhodnutí. Zajímavé, že?
 

Web je v angličtině, může tedy sloužit jako dobré procvičení slovíček z oblasti politiky a bude se Vás snažit příjemnou formou informovat o skutečnostech, které se v Evropském parlamentu dějí. Zajímavostí je i widget, který si můžete umístit na vaše webové stránky a mít tak po ruce přímý odkaz na tenhle zajímavý web, vytvořený pro speciálně mladé lidi.

Zaujalo Vás to? Tak si vše vyzkoušejte na