Aktuality

Analýzy politických programů mezinárodně

Všude kolem nás je teď před volbami hodně informací: analýzy programů, debaty kandidátů, ... . Jsou to ale Evropské volby, tedy by jsme měli mít možnost porovnat tvrzení našich politických stran s ostatními v Evropě, nejen proto, že po svém zvolení se strany přidají k politickým hnutím v rámci Evropského parlamentu, kde budou svou politiku prosazovat ve spolupráci s jinými národními stranami....
Celý článek

European Youth Event očima české ambasadorky za LYV

Již jsme Vás seznámili s ambasadorkou celoevropské kampaně League of Young Voters (Ligy mladých voličů) Evou Novotnou. Eva přispívá také do naší kampaně Vím, proč volím a zde je článek o její účasti na velkolepé akci EYE ve Štrasburku na začátku května 2014.
Celý článek

Votewatch- koukněte se na zoubek europoslancům!

Zkoušeli jste si volební kalkulačku při loňských volbách do Poslanecké sněmovny ČR? Tak to by Vás mohl zajímat web http://www.myvote2014.eu/en/home. Je to stránka vytvořená speciálně pro mladé a obsahuje informace podobné jako na mateřském webu votewatch.eu, jen přehlednější a rychleji přístupné.
Celý článek

Jak nás může EU ovlivnit? A co leží na bedrech národních vlád?

Evropská unie není tím, kdo řídí všechny sféry veřejného života. EU má jen určité oblasti ve kterých má zásadní legislativní a výkonné pravomoce. Členské státy mají stále významnou roli při realizaci nařízení a doporučení, která přijdou “shora”. Zde jsme pro Vás připravili stručný přehled rozdělení pravomocí mezi EU instituce a národní vlády.
Celý článek

Ptejte se kandidátů!

Volby do Evropského parlamentu se blíží a my vám právě teď dáváme příležitost zeptat se kandidátů na to, co vás zajímá. Jak se staví k plošnému zákazu kouření? Bezpečnost dat na internetu? Jak se postaví ke kontrole kvality potravin? Kde vidí svoje hlavní působiště? 
Celý článek

Důležité termíny

Do kdy je možné zažádat o voličský průkaz? A kdy strany oznámí své kandidáty? Náš přehled nejdůležitějších termínů vám pomůže nic nezměškat!  
Celý článek